fbpx
עגלת קניות

חניון הקרוואנים בגן השלושה וכל מה שיש לעשות בסביבה

הגן הלאומי “גן השלושה” (הסחנה), הוא אחד המקומות היפים שיש בישראל. האתר כולל חניון מוסדר לקרוואנים וקמפינג של רשות הטבע והגנים. לטובת כל מי שבוחר לנפוש למקום, הנה עוד כמה דברים שתוכלו למצוא באזור.

מידע חשוב על גן השלושה (הסחנה)

הסחנה הוא פארק מים טבעי בעמק המעיינות באזור עמק בית שאן. לצד המעיינות החמימים והנעימים, נמצא באזור הגן הלאומי גם מוזיאון ושחזור האתר ההיסטורי שפתח את תקופת ישובי חומה ומגדל. השחזור של היישוב ההיסטורי כולל טחנת קמח עתיקה, גן פעמונים ובוסתן ארץ ישראלי. 

מקור השם “סחנה” הוא בערבית ומשמעותו “חם”. שמו ניתן לו בזכות העובדה שהמים במעיינות חמימים ונעימים והטמפרטורה בהם קבועה כל ימות השנה ועומדת על כ- 28 מעלות. 

ניתן להזמין מראש כרטיסים לגן הלאומי דרך האתר ולתאם מראש הגעה של קבוצות לסיור מודרך באתר שחזור היישוב. 

להזמנת כרטיסים לסחנה

התמונה מתוך עמוד הפייסבוק “הסחנה – גן השלושה”

החניון של גן השלושה

בשטח הגן הלאומי של גן השלושה, מפעילה רשות הטבע והגנים חניון קמפינג שמתאים גם לאוהלים וגם לקרוואנים. החניון כולל תאורה, מקלחות מוסדרות, ברזיות מים, מקומות ישיבה לפיקניק, סככות צל, נקודות הטענה לטלפונים סלולאריים, ומטבח שדה. 

העלות עבור לינה באוהלים עומדת על סך 65 ש”ח למבוגר ו-50 ש”ח לילד עד גיל 14. 

העלות לקרוואן עומדת על 80 ש”ח ללילה (מחירון מעודכן ניתן לראות באתר רשות הטבע והגנים). 

להזמנת מקום בחניון גן השלושה

עוד קצת ליד….

מה אפשר לעשות באזור גן השלושה:

גן גורו

הגן גורו הוא גן חיות אוסטרלי שנמצא גם הוא בעמק המעיינות מרחק נסיעה של דקות בודדות מהסחנה. בגן גורו תוכלו להכיר קנגורו ממגוון מינים וסוגים שמסתובבים חופשי בגן לשמחתם הרבה של הילדים והילדים בנפשם שיכולים להתקרב אליהם, להאכיל אותם וללטף. 

בנוסף לקנגורו יש במתחם חיות נוספות אופייניות ליבשת אוסטרליה כמו גדיים צעירים, עזים ננסיות, אמו ומגוון זוחלים מעניינים. 

הגן גורו פתוח בימים ראשון עד שישי בין השעות 9:00 עד 15:00 וביום שבת עד 17:00. 

מחירים:

פעוט עד גיל שנתיים ללא עלות

מעל גיל שנתיים – 59 ש”ח (מחירון מעודכן ניתן לראות באתר “גן גורו”)

ניתן להזמין כרטיסים מראש

התמונה מתוך עמוד הפייסבוק “גן גורו – Gan Garoo Zoo”

אסקייפארק – חדר בריחה בטבע

אטרקציה מיוחדת לחובבי חדרי הבריחה שמשלבת ארכיאולוגיה, טבע ומורשת המקום. המסלול מתחיל בסליק המעיינות שהוקם על ידי שלמה גור שהיה רכז הביטחון בקיבוץ ניר דוד ורצה להחביא את הנשק מהבריטים. עם ההגעה למקום, מקבלים את ה”תיק של גור”, מכשיר קשר ורכב עם איתוראן ויוצאים להרפתקה בזמן שמטרתה בסופו של דבר לפצח את קוד הכניסה לסליק. 

עוד פרטים על הפעילות

הגן הלאומי מעיין חרוד

הגן נמצא במרגלות הר הגלבוע שבו נמצא פלג מעיין חרוד הנובע במערה בצלע הגלבוע. חוץ מאזור המעיין, נמצא באזור גם בית חנקין  – ביתו של יהושע חנקין שמשמש כמוזיאון לתיעוד קורות חייו של חנקין ופועלו למען ההתיישבות היהודית בארץ ישראל. 

הגן פתוח בכל ימות השבוע עד השעות 16:00 או 17:00 בהתאם לשעון חורף\קיץ ובהתאם לימות השבוע. 

לפרטים נוספים על הגן הלאומי מעיין חרוד

הר הגלבוע

הר הגלבוע הוא מקום שנעים לטייל בו כמעט בכל ימות השנה, והוא מוכר בזכות הפריחה היפה של איריס הגלבוע בחודש מרס, ובמצפורים הרבים שנבנו על ידי קק”ל. באזור הר הגלבוע יש כמה מסלולי טיול ברמות קושי משתנות. ניתן להגיע בנסיעה ישירה למצפורים הרבים וליהנות מפיקניק אל מול הנוף היפה של האזור. 

לרשימת המצפורים של הר הגלבוע

חוות הרוח בגלבוע

חוות הרוח בגלבוע היא חלק ממרכז ליצירת אנרגיה ירוקה ומתחדשת. החווה ממוקמת בסמוך לקיבוץ מעלה גלבוע והיא משקיפה על עמק המעיינות. החווה משקפת את חזון האנרגיה המתחדשת הירוקה והיא מציעה מגוון פעילויות וסיורים לכל הגילאים. 

לאתר של חוות הרוח

התמונה מתוך עמוד הפייסבוק של חוות הרוח בלגבוע

עתיקות בית שאן

הגן הלאומי בית שאן הוא אתר ארכיאולוגי שמציג שרידים של התקופה הרומית והביזנטית. בלב הגן עובר נחל חרוד. במסגרת השרידים אפשר למצוא שחזור של תיאטרון מהמאה השנייה לספירה, דגם של עיר רומית ביזנטית ושרידי בית מרחץ. בערב משעות החשיכה, מתקיים מיצג אור קולי בשם “לילות שאן”. הכניסה לגן הלאומי אינה כוללת את הכרטיסים למיצג שאותם נדרש להזמין בנפרד. 

לגן הלאומי בית שאן

  

התמונה מתוך עמוד הפייסבוק “גן לאומי בית שאן – רשות הטבע והגנים”

**כל המידע אודות המקומות, השעות, התעריפים וכל מידע רלוונטי אחר, נלקח מאתרי האינטרנט ועמודי הפייסבוק הרשמיים של האתרים והאטרקציות. **

כתוב תגובה

עלינו

כשהקמנו את מרכז לאופק קרוואנים וקמפינג עמד לנגד עינינו הצורך העז בחוויית קמפינג מענגת, בשילוב בין ההנאה מהנופים הקסומים והשלווה של הטבע ובין הרצון ליהנות מנופש אמיתי ולא לוותר על נוחות מפנקת בסופו של יום טיול ארוך, על ארוחה משובחת וכוס יין בערב מול השקיעה לאחר ששטפת מעליך את אבק הטיול וכמובן לקנח את היום בשינה טובה על מיטה איכותית ובמתחם ממוזג, אשר יעניקו לכם אנרגיה נפלאה ומחזקת לעוד יום מהנה בטבע.

לקוחות מספרים

לאופק בפייסבוק

הרשמה לרשימת התפוצה

טופס בקשה
להשכרת קרוואן

צי ההשכרות שלנו מלא ולא ניתן לבצע הזמנה. 
ניתן להשאיר לנו פרטים ונדאג שאחת מחברות ההשכרה שאנחנו עובדים איתן יחזרו אליכם. 

דילוג לתוכן