fbpx
עגלת קניות

טיפים לאחסון קרוואן

מרכז לאופק קרוואנים וקמפינג

הכי כיף לקרוא את הטיפים של איך להתארגן לטיול, את הרשימות המוכנות של הציוד שכדאי לקחת והכי כיף את הטיפים למקומות חדשים וחניוני קרוואנים חדשים. במקרים מסוימים וחריגים אנו נאלצים להשאיר את הקרוואן לתקופה ארוכה יותר מהרגיל. בקרוואן יש הרבה אלמנטים שכדאי לדאוג להם, בין אם לקראת טיול, לפני טיול וגם אחרי הטיול. הטיפים הבאים יעילים במיוחד לתקופות שלא מטיילים. מקווים שלא תצטרכו להשתמש בטיפים האלה הרבה אבל לכשתצטרכו – הם כאן. 

טיפים לאחסון קרוואן לתקופה ממושכת

באופן כללי, כדי לשמור על הקרוואן, כמו על כל דבר, צריך לשמור עליו נקי. כדאי לנקות היטב את הקרוואן לפני שמשאירים אותו לתקופה. הלכלוך שנמצא בקרוואן בדרך כלל נובע משאריות מזון שעם הזמן יכולות להתפתח ולהפוך ללא נעימות וגם להשאיר ריח שיהיה מאוד קשה להסיר. הקפידו לרוקן את הארונות מכל המוצרים אשר עלולים להתקלקל. נקו את הקרוואן היטב, גם בפינות, אל תתעצלו להזיז מה שאפשר. בזמן הניקיון השתדלו לאווררו את הקרוואן כמה שניתן. 

תחזוקת מערכות מים בקרוואן

בקרוואן שלכם יש מערכות מים מורכבות שניתן לשמור עליהם כדי שישמשו אתכם לשנים ארוכות ללא תקלות. יש להקפיד לרוקן את כל מיכלי המים, רוקנו את דוד המים החמים. את מיכלי המים יש לנקות מאבנית שנשארה שם – זאת הזדמנות מצוינת כשהמיכלים ריקים. לאחר שכל מיכלי המים בקרוואן מרוקנים ונקיים, ודאו שברזי המים סגורים ליתר בטחון וסגרו את מתג השליטה של משאבת המים. 

מקרר

המקרר שלכם בקרוואן מכיל מזון בדרך כלל, יש להוציא את כל המוצרים שעלולים להתקלקל בתקופה שלא תצאו לטיול. אם יש באפשרותכם מומלץ פשוט לרוקן את המקרר ולהעביר למקרר בבית שנמצא בשימוש שוטף. אם השארתם מזון במקרר או במקפיא השאירו את המקרר דלוק. אם רוקנתם לגמרי את המקרר בקרוואן נקו היטב את המקרר, כבו אותו והשאירו את הדלת פתוחה שיוכל להתאוורר. 

מצבר וחשמל בקרוואן

בקרוואן שלכם יש מצבר, מומלץ להטעין את המצבר ב230V באמצעות גנרטור או נקודת חשמל אחת לשבועיים ל3-4 שעות לפחות. כבו את כל האורות וודאו שמתג השליטה של המצבר כבוי. 

קסטה

את הקסטה בקרוואן יש לרוקן לגמרי ולנקות היטב את הקסטה באמצעות חומרים המתאימים לכך. ניתן למצוא חומרי ניקוי ייעודיים לניקוי קסטה בקרוואן בחנות שלנו. 

גלגלים וייצול

הגלגלים של הקרוואן הם אלו שמאפשרים לנו לקחת את הקרוואן לכל מקום. כדי שנוכל לצאת לטיול בכיף גם לאחר התקופה שלא טיילנו רצוי לגרז את רגלי הקרוואן ואת הייצול כך שבטיול הבא הכל יעבוד בצורה חלקה וטובה. בנוסף, מומלץ לבדוק לחץ אוויר בגלגלים גם לפני שמשאירים את הקרוואן עומד לתקופה וגם לאחר התקופה ולפני הטיול הבא. במידה והתקופה מתארכת רצוי לבדוק מידי פעם את הלחץ אוויר בגלגלים. 

חלונות

יש לשמן את החלונות בקרוואן ולפני שעוזבים את הקרוואן לתקופה ודאו שהשארתם את החלונות סגורים היטב ונעולים. 

חניית הקרוואן

ודאו שהקרוואן חונה במקום מוגן ככל הניתן, אם יש באפשרותכם להשאיר את הקרוואן בחניון תת קרקעי אז מומלץ ביותר. אחרת, עדיף להשאיר את הקרוואן במקום מוצל וכמובן לכסות את הקרוואן בכיסוי ייעודי ככל שמתאפשר. 

לסיכום

מקווים שתוכלו לחזור לטייל ולהנות מהטבע הנהדר שלנו והמקרוואנים המפנקים שלכם בהקדם.
זה בדיוק הזמן לתכנן את טיול הבא שלכם, תוכלו להעזר במפת חניוני קרוואנים שלנו ובמגזין קרוואנים

טיול חוצה ישראל בקרוואן
טיול חוצה ישראל בקרוואן

כתוב תגובה

עלינו

כשהקמנו את מרכז לאופק קרוואנים וקמפינג עמד לנגד עינינו הצורך העז בחוויית קמפינג מענגת, בשילוב בין ההנאה מהנופים הקסומים והשלווה של הטבע ובין הרצון ליהנות מנופש אמיתי ולא לוותר על נוחות מפנקת בסופו של יום טיול ארוך, על ארוחה משובחת וכוס יין בערב מול השקיעה לאחר ששטפת מעליך את אבק הטיול וכמובן לקנח את היום בשינה טובה על מיטה איכותית ובמתחם ממוזג, אשר יעניקו לכם אנרגיה נפלאה ומחזקת לעוד יום מהנה בטבע.

לקוחות מספרים

לאופק בפייסבוק

הרשמה לרשימת התפוצה

טופס בקשה
להשכרת קרוואן

צי ההשכרות שלנו מלא ולא ניתן לבצע הזמנה. 
ניתן להשאיר לנו פרטים ונדאג שאחת מחברות ההשכרה שאנחנו עובדים איתן יחזרו אליכם. 

דילוג לתוכן